Rekuperatorius ir dujinis katilas. Ką svarbu žinoti?

Verta pastebėti tai, kad žvarbi žiema mus skatina pagalvoti apie tai, kaip gali būti šildomos vienos ar kitos patalpos. Būtina suvokti tai, kad sprendimų šiuo klausimu yra tikrai ne vienas. Tačiau, dar prieš visą tai, turite įvertinti ir tam tikrus esminius parametrus. Ekspertai pataria: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie rekuperatorių. O tai gali būti:

  • Namo konstrukcija (medinis, karkasinis, blokinis, plytų ar pan.);
  • Naujos statybos ar renovuojamas namas;
  • Galima investicija;
  • Kitos namuose veikiančios sistemos ir t.t.

 

Gerai žinome, kad svarbių aspektų šiuo klausimu yra tikrai ne vienas. Tačiau, bet kokiu atveju, mums yra svarbu viena – kad ši aplinka būtų maloniai jauki ir visą tai užtikrinti kainuotų kaip tik galima mažiau. Kad ir kaip ten bebūtų, kainos baugina bet kuriame gyvenimo žingsnyje. Turime suprasti tai, kad noras gyventi gražioje ir jaukioje aplinkoje yra kur kas stipresnis už bet ką kitą. Dėl šios priežasties, kiekvienas inovatyvus įrenginys, kuris suteikia komforto, sulaukia ir gana didelio visuomenės susidomėjimo. Puikiai suvokiame, kad vienas iš jų taip pat gali būti ir sieninis rekuperatorius: https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/12/sieninis-rekuperatorius-lunos-nexxt/. Verta pastebėti tai, kad jų pasirinkimo asortimentas rinkoje yra tikrai labai platus. Skirtumai gali būti įžvelgiami kalbant apie atliekamas funkcijas, gamintojo prekinį ženklą bei modelį, tvarumą ir draugiškumą gamtai, energijos suvartojimą ir klasę bei panašius dalykus.  Tokiu metu, mini rekuperatorius (https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/11/mini-rekuperatorius-lunos-ego/) yra analizuojamas nuo A iki Z. Tačiau, džiugina tai, kad technologijos nuolat keičiasi ir tampa dar tobulesnėmis. Kaip atsigaivinti per karščius, nesukeliant žalos savo sveikatai?

 

Gi, prieš 10 – 15 metų net nebūtų galima pagalvoti apie tai, kad vienas nedidelis įrenginys namuose gali padėti sumažinti šilumos nutekėjimą. Tačiau, šiandien tai yra visiškai realu. Be kita ko, turime suprasti ir tai, kad kai kuriose patalpose šiluma sulaikymas gali būti ir per didelis. Tokiu metu, jums gali būti reikalingas ir vonios ventiliatorius (https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/13/ventiliatorius-lunos-silvento-ec/36/), kuris puikiai paskirsto orą. Žinoma, labai sunku numatyti ribas, kurios oro temperatūroje ar bendroje jo sudėtyje reiškia per daug ar per mažai. Šiuo klausimu, būtų galima konsultuotis su technikos specialistais tam, kad būtų galima rasti vieną bendrą sprendimą. Žinoma, tai padaryti tikrai nebus tai paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau, tikrai įmanoma. Taigi, svarbiausia omenyje turėti tai, kad visos patalpose esančios sistemos turi tinkamai derėti viena prie kitos ir papildyti norimas funkcijas. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *